Profile roletowe - charakterystyka techniczna

PROFIL ALUMINIOWY PA 37 i PA39 mm.


Profile PA 37 i PA 39 należą do najpopularniejszych profili aluminiowych. O popularności tej grupy profili świadczyć może fakt, że wykonane z nich rolety od lat chronią okna w tysiącach domów na terenie Europy. W przypadku zastosowania profilu PA 37 i PA 39 możemy zasłonić okno o powierzchni do 6 m2. Dzięki niewielkiej wysokości i smukłemu kształtowi profil doskonale się nawija i z powodzeniem mieści się do kasety 180 mm. (system adaptacyjny) przy wysokości rolety = 230 cm ( drzwi balkonowe ). Co sprawia,że jest to optymalne rozwiązanie dla domów i mieszkań.

PROFIL ALUMINIOWY PA 45 mm.


Profil PA 45 przeznaczony jest do wykorzystania w roletach okiennych, wnękach drzwiowych oraz niedużych rozmiarów witrynach. Profil ten jest wyższy i grubszy od PA 37 i PA 39, co za tym idzie bardziej stabilny. Co przyczynia się do możliwości zabudowy do 7,5 m2 powierzchni okna. Jednocześnie dobre średnice nawojowe pozwalają na zastosowanie profilu w kasetach o niewielkich rozmiarach.

PROFIL ALUMINIOWY PA52 i PA 55 mm.


Profil PA 52 i PA 55 przeznaczone są do stosowania e roletach okiennych o dużych szerokościach, wnękach drzwiowych oraz witrynach o powierzchni do 9 m2. Solidna konstrukcja gwarantuję dużą sztywność profili, przy zachowaniu proporcjonalnego wyglądu. Na szczególną uwagę zasługuje profil PA 52 ze względu na dobre właściwości nawojowe w tej klasie profili co pozwala na zastosowanie skrzynek o optymalnych wymiarach.

PROFIL ALUMINOWY PE 41 - ANTYWŁAMANIOWY


Profil PE 41 należy do grupy profili wyciskanych (ekstrudowanych), jest on polecany przedkładającym na pierwszy plan bezpieczeństwo. Cechuję się bardzo dobrymi własnościami wytrzymałościowymi wynikającymi z budowy w/w profilu. Roleta wykonana z tego profilu, wyposażona w prowadnice antywłamaniowe, napęd ektryczny twarde wieszaki blokady spełnia wymagania antywłamaniowe - 2- go stopnia antywłamaniowego. Według norm. ENV 1627 1999 ( Certyfikat Zgodności nr.053/03).

Różnica w budowie pomiędzy profilem perforowanym, a nieperforowanym.

* Profil PE 41 - ANTYWŁAMANIOWY -występuje tylko jako nieperforowany. Reszta w/w profili dostępna w obu wersjach.