Zewnętrzne systemy okienne

Rolety zewnętrzne zabezpieczające - Warszawa Piaseczno

Rolety zewnętrzne zabezpieczające produkowane są z materiałów najwyższej jakości - aluminium i PVC. Duża gama specjalnie wyprofilowanych profili ALU. jest wypełnionych pianką poliuretanową, które posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne , wyciszające oraz zaciemniające. Skutecznie zapobiegają utracie ciepła podczas zimy, jak również chronią przed nadmiernym nagrzaniem podczas upalnej pory letniej.

Przy instalacji odpowiednio dobranej automatyki pogodowo czasowej można uzyskać optymalną temperaturę o każdej porze roku.

Rolety zewnętrzne zabezpieczające dzielimy na:

SYSTEM ADAPTACYJNY
SYSTEM INTEGRO
SYSTEM BeClever

Rolety zewnętrzne zabezpieczające mogą być sterowane manualnie ( ręcznie ) lub automatycznie (elektrycznie).

Przy sterowaniu ręcznym mamy możliwość podnoszenia rolety za pomocą zwijaczy ręcznych, korbowych, nawijarki oraz mechanizmu sprężynowego ( półautomat ).

Zwijacze dostępne są w systemie taśmowym lub linkowym i występują w kolorze:
- białym
- brązowym.


Rolety elektryczne wymagają zamontowania w rolecie silnika (napędu) o odpowiedniej charakterystyce pracy oraz mocy dobieranej indywidualnie w zależności od masy elementów ruchomych (pancerza) i doprowadzenia instalacji elektrycznej.

Przy zastosowaniu rolet z napędem elektrycznym, zdecydować się trzeba na system:

- przewodowy WT ( wired technology system ):- system przewodowy jest systemem pozwalającym na obsługę indywidualnej rolety, lub grupy rolet za pomocą przełącznika, wymaga on okablowania całego mieszkania/domu i jego późniejsze rozszerzenie na grupy lub sterowanie wiekszą ilością rolet jest możliwe, ale wymaga dużego nakładu sił i środków finansowych.

- radiowy RTS ( radio technology system ):


fot.Somfy

- radiowy system sterowania jest bardzo elastyczny i pozwala na dowolną jego konfigurację lub zamianę ustawień w dowolnym momencie i bez większego wysiłku.

Pilot zapewnia najwyższy poziom komfortu, nieważne czy obsługuje jedno, kilka urządzeń lub steruje fasadami budynku, pozwala na dowolne grupowanie rolet ( indywidualnie, grupowo, centralnie).

W połączeniu z pilotem automatyki czasowej możemy automatycznie sterować napędami podczas naszej nieobecności w domu, uzyskując optymalną temperaturę pomieszczeń przy jednoczesnej symulacji naszej obecności w domu.

fot. Somfy

Przykładowa kolorystyka pilotów naściennych 1-dno i 4-ro kanałowych.

- radiowy w technologi IO = inteligentny system radiowy.

fot. Somfy

Ten system radiowy zapewnia maksymalny komfort mieszkania. IO steruje całym domem, nie tylko roletami, bramami, markizami, ale również ogrzewaniem, oświetleniem, oknami dachowymi i drzwiami wejściowymi. Dwukierunkowa technologia radiowa potwierdza wykonanie zadań jej powierzonych. Co powoduje, że jest niezawodna i spełnia oczekiwania klientów wybiegających myślą TECHNOLOGICZNĄ W PRZYSZŁOŚĆ.

SYSTEM ZABEZPIECZEŃ ANTYWŁAMANIOWYCH:

Warszawa, Konstancin - Jeziorna, Piaseczno i Józefosław należą do aglomeracji rozwijających się w stosunkowo szybkim tempie. Dzięki tak szybkiemu rozwojowi, zawdzięczamy duża aktywność osób nie pożądanych. Rolety zewnętrzne zabezpieczające i antywłamaniowe, oprócz zalet termoizolacyjnych, wygłuszających i zaciemniających, przy odpowiednim wyposażeniu dodatkowo stanowią ochronę przed intruzami.

Prezentujemy najpopularniejsze i najskuteczniejsze sposoby zabezpieczeń:

1. Twarde wieszaki blokady, uniemożliwiające podniesienie rolety od zewnątrz ( tylko z napędem elektrycznym ).2. Rygle automatyczne - sprawdzają się w 100% w roletach montowanych powyżej 3 metrów wysokości.3. Rygle ręczne - skuteczne, ale tylko w poszczególnych przypadkach ( zależy od budowy stolarki okiennej ).4. Czujniki podniesienia rolety - kompatybilne z systemem alarmowym ( przy próbie podniesienia rolety powiadamia centralę ).

5. Zamek baskwilowy - typowy zamek na kluczyk ( najczęściej montowany w budynkach gdzie nie ma możliwości otwierania z wewnątrz budynku ).fot. Porównanie prowadnic różnego typu - prowadnica z prawej strony jest prowadnicą spełniającą aprobaty ANTYWŁAMANIOWE.UWAGA !!!

Źle dobrane napędy roletowe mogą stanowić zagrożenie dla użytkownika i jego mienia.

Najczęściej zły dobór napędu uwidacznia się po okresie czteroletnim użytkowania rolet i przy niskiej temperaturze. Zawsze wymagaj od sprzedawcy udokumentowania właściwego doboru rolet z uwzględnieniem minimum 15% zapasu mocy.

Roleta zewnętrzna jest częścią elewacji budynku w którym mieszkasz. Pamiętaj! Sprawdź czy nie potrzebujesz zgody dewelopera, wspólnoty mieszkańców, spółdzielni do jej instalacji.